• Plise Perde Nedir? Neden Plise Perde Tercih Etmelisiniz?

Plise Perde nedir?

Plise perdeler, düet perdelerin öncüsüdür ve benzer özellikler paylaşırlar. Düet perdelerde olduğu gibi, yukarı kaldırıldığı zaman birbirlerinin üzerinde düzgünce aynı şekilde katlanmış bir yığın oluştururlar. Bu, portrayda çok ince bir profil yaratır; Eğer manzarayı direkt olarak görmek istiyorsanız perdelerin varlığını unutabilirsiniz bile. İndirildiği zaman, yumuşak yaygın bir efektle ışığı filtrelerler.

Düet perdelerin içinde yalıtım hücresi bulunan iki kumaş paneli vardır. Plise perdenin farklı olduğu nokta da budur. Bu perdeler tek panelden oluşurlar. Yalıtımın sorun olmadığı alanlarda son derece iyi şekilde mahremiyet ve ışık kontrolü sağlarlar. Bu perdeler özellikle oturma odaları, aile odaları, ev ofisleri ve yatak odaları için çok uygundur.

Özellikleri ve Faydaları

Neden bu şık perdeleri tercih etmelisiniz?

  • Maliyet: Plise perdeler, düet perdeler gibi görünür ve hissettir ama daha hesaplıdır. Düet perdeler için bütçeniz yeterli değilse, tarzdan ödün vermeden paranızdan tasarruf ederek aynı görüntüye kavuşabilirsiniz.
  • Çağdaş tarz: Temiz çizgiler herhangi bir modern dekorasyona uygundur. Çok sade oldukları için, plise perdeler her yere uyum sağlar. Daha şatafatlı, lüks havayı seviyorsanız, plise perdeleri kısa perdeler veya kumaşlar ile eşleştirip kullanabilirsiniz.
  • İndirme, kaldırma seçeneği: Bu seçenek çok yönlülük sağlar.  Perdenizi aşağıdan yukarıya kaldırmaya ve yukarıdan aşağıya indirmenize izin verir. Yazın mahremiyetinizi korurken aynı zamanda hava sirkülasyonunu sağlayabilmek için istediğiniz seviyeye indirip rahatlayabilirsiniz.
  • Renk ve doku çeşitliliği: Evinize uygun perdeler seçin. Canlı renkler ve zarif dokuların olduğu geniş bir seçim yelpazesi bulunan bu perdeler evinizin dekoruna uyum sağlayacaktır.

Plise perdeler bütçenize uygun pencere uygulamaları ile evin güzelliğini ve işlevselliğini arttırabilir. 

Bunlarda İlginizi Çekebilir!


Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Stor Perde Temizliği ve Bakımı Yeni perdelerinizi aldınız. Öncelikle umuyoruz ki bizden! Ancak o kadar da..

Yangın Perdesi nedir? Yangın Perdesi Nerelerde kullanılır?

Yangın Perdesi nedir? Yangın Perdesi Nerelerde kullanılır?

Her gün ofisinizde yangın çıkmıyor, ya da fabrikanızın deposunda da! Mallarınızı sigorta yaptırmanız elbette böyle doğal felaket durumlarında sizleri çok da üzmez. Peki ya sigortacınızın istese bile karşılayamayacağı değerli eşyalarınız?

Zebra Stor Perdeler nerelerde kullanılır?

Zebra Stor Perdeler nerelerde kullanılır?

Zebra perdeler, hem şıklığı hem de işlevselliği bakımından bir çok perdeden daha kullanışlıdır. İki katmanlı yapısı ile ister geleneksel perdelerde ki gibi ortamı karartma isterseniz de tül perde gibi güneş kırıcı olarak kullanabilirsiniz.