• Yangın Perdesi nedir? Yangın Perdesi Nerelerde kullanılır?

         Her gün ofisinizde yangın çıkmıyor, ya da fabrikanızın deposunda da! Mallarınızı sigorta yaptırmanız elbette böyle doğal felaket durumlarında sizleri çok da üzmez. Peki ya sigortacınızın istese bile karşılayamayacağı değerli eşyalarınız? Değerli arşiv dosyalarınız, içinde yılların birikimi olan bilgisayarınız, şirketiniz için hayati önem taşıyan yedekleme ünitelerinizin olduğu odalar, belki fabrikanızdaki deponuz! İçinde parası ödense dahi geri alamayacağınızı düşündüğünüz şeyler olan tüm mekânlarda yangından nasıl korunursunuz? Paranın satın alamayacağı şeyler var, geri kalan her şey için elbette mastercard kullanın ama yangın perdesi “paranın satın alamayacağı şeyleri koruyabilen paranızla satın alabileceğiniz” belki de tek şeydir! 

         Nedir bu yangın perdesi? 3 katmanlı yapısının arka ve ön katmanları özel kimyasallarla güçlendirilmiş cam elyafından, ortasında bulunan katman ise yine özel bir kimyasal karışıma sahip köpük katmanından oluşur. Yangın perdesindeki bu orta özel köpük katman dışarıdan gelen yüksek ısıyı uzun süre absorbe etmeye ve böylece cam elyafı katmanlarda oluşacak ısıyı da düşük tutmaya yarar. 

         Oluşabilecek bir yangın sırasında yangın perdesi ortalama olarak m2 başına “11 kw/m2’lik” bir sıcaklığa 150 dakika boyunca dayanabilmektedir. Duman detektörlerine ya da yangın alarmlarıyla bağlantılı çalışabilen yangın perdesi, bir yangın alarmı verildiği durumlarda ya da duman detektörünün aktif hale gelmesi ile birlikte anında kapanarak bulunduğu ortamı güvence altına alır.

         Yangına duyarlı tüm koruma sistemleri ile çalışabilen bu motorlu yangın perdesi sistemi, dilenirse yedek batarya seçeneği kullanılarak, elektrik kesintisi durumlarında bile motor çalışmasına devam edebilmekte ve yangından tam zamanlı ve sürekli koruma sağlanabilmektedir. Aynı zamanda manuel bir kontrol butonu da bulunan perdeyi, acil durumlarda elle de kapatabilirsiniz.

         Yangın perdesi yalnızca bir odayı koruma amaçlı olarak değil, yangın tehlikesi yüksek olan odaya kurularak, dışta kalan tüm diğer odaları da korumak için kullanılabilir! Her şey, yangından neyi, nerede ve nasıl korumak istediğinize bağlı!

         Yangın perdesi özel kumaşı sayesinde diğer perde sistemleri gibi durmasının yanında diğer perdeler gibi kullanılması düşünülemez. Beyler, bayanlar perdenin sürekli açılıp kapanması bu özel perdenin yaşam ömrünü azaltmaktadır, lütfen not ediniz. Bu perdenin toplam açma-kapama yaşam döngüsü 2000 kez ile sınırlıdır! Yangın kendisine kadar yoğun bir şekilde ulaştığında ise yaşam döngüsü takdir edersiniz ki “1 kapama ve 1 açma üstün koruma” ile sınırlıdır. Yangın perdesinin diğer perdeler ile aynı özelliklere sahip olduğu noktalardan biri ise; istenilen RAL renginde üretilebiliyor olmasıdır.

         Daha fazla bilgi ve yangın perdesi fiyatları için bizlere iletişim formumuzdan ulaşabilir, şirketimizde çayınızı yudumlayarak bilgi alabilir ya da bi telefon açabilirsiniz!

Yangından korunma yöntemlerinde gelebileceğiniz son noktada da sizleri bekliyoruz!


Yangın perdesi için tıklayın!

Bunlarda İlginizi Çekebilir!


İşyeriniz Stor Perdeniz ve Siz!

İşyeriniz Stor Perdeniz ve Siz!

Bir iş sahibi olduğunuzda her ayrıntı önemlidir. Bir perakende mağazası, bir kafe ya da alıcı veya müşterilerle buluşacağınız bir ofis olsun fark etmez, iyi bir ilk izlenim bırakmak önemli ve gereklidir.

KARARTMA PERDE İLE ODANIZI SİNEMAYA DÖNÜŞTÜRÜN!

KARARTMA PERDE İLE ODANIZI SİNEMAYA DÖNÜŞTÜRÜN!

Karartma perdenin ne olduğunu biliyorsunuz. Bilmeyenler, öncelikle buradan linke tıklayabilirler ve sonra yazımıza geri dönebilirler...

Modern Yatak Odaları için Stor Perde İpuçları

Modern Yatak Odaları için Stor Perde İpuçları

Stor perdeye neden odanızı dekore etmek için para ve efor harcamalısınız? Size ait en önemli zamanı, uyumayı burada geçiriyorsunuz da ondan...