• İşyeriniz Stor Perdeniz ve Siz!

İşyeriniz için Uygun Pencere Uygulamaları

Bir iş sahibi olduğunuzda her ayrıntı önemlidir. Bir perakende mağazası, bir kafe ya da alıcı veya müşterilerle buluşacağınız bir ofis olsun fark etmez, iyi bir ilk izlenim bırakmak önemli ve gereklidir. İş yeriniz için en uygun perde uygulamaları nelerdir?

Stor perdeler ve Blackout perdeler: İş yerinizin yıldızları

Pencerede doğru perde kullanımı sadece içerideki müşterileri etkilemekle kalmaz, dışarıdaki görünümünüzü de etkiler. İş yerinde profesyonel imajı vermek önemlidir. Stor perdeler ya da karartma(blackout) perdeler işinizin bütünlüğünü güçlendirmenize yardımcı olabilir. Satın almadan önce doğru seçim yapıp yapmadığınızı anlamanız için nelere dikkat etmelisiniz?

  • Pencerenin Boyutu. Büyük pencereler harikadır! Ama bu, bilgisayarlarında çalışan veya televizyon ekranından video izlemeye çalışanlar için üretkenliği olumsuz yönde etkileyen bir parlama yaratabilir.  Küçük pencereler parlamayı engelleyebilir, ama aynı zamanda çalışma alanınızı daha küçük hissettirebilir. Bu da müşterilerinizin sizin hakkınızdaki izlenimini etkileyebilir. Doğru perde seçimi, boyutu ne olursa olsun olumsuz yanları azaltırken pencerenizden düzgün şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır.

  • Bakım. Bakımı kolay pencere uygulamalarını seçin. Eğer yoğun tempolu bir işte çalışıyorsanız, çok fazla toz, çamur, kir ve kalıntı varsa, perdeleriniz kirli ve mat görünebilir. İdeal olan perdeler elektrik süpürgesi veya bezle kolayca temizlenebilen stor ya da blackout(karartma) perdelerdir.
  • Dayanıklılık. Ticari stor perdeler birden fazla kullanıma karşı dayanıklı olmalıdır. Bazıları işinize bağlı olarak, istediğiniz gibi yumuşak ve narin olmayabilir.  Uzun süre sağlam kalacak, uv ışınlardan etkilenerek solmayacak stor perdeleri tercih edin.
  • Kullanım Kolaylığı. Akıl kârı olan uygulamalara bakın. Tamamen işe odaklı olmalıdırlar. Kolay kullanım özelliği önemlidir.  Okul ya da hastane için stor perde düşünüyorsanız , Çocukların ve hastaların yoğun olduğu ortamlarda ipleri ve güvenliği daha çok düşünmelisiniz. Bu durumlarda tercih etmeniz gereken sistemler motorlu sistemlerplise ya da düet perdeler olabilir. Aa! evcil hayvanlarınız da mı var ?  Eve geldiğinizde kopmuş bir stor perde zinciri ya da kemirilmiş bir jaluzi perde ipi görmek sanırız görmek istemezsiniz.  :)

  • Maliyet. En büyük derdiniz masraf olmasa da perdelerin maliyeti dikkat etmek isteyeceğiniz faktörlerdendir. Ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim felsefesi perde konusunda hayatınızı kurtarabilir! Günpay Stor Perde Sistemleri olarak, Luxsol markamızla ürettiğimiz tüm sistemler sertifikalar sayfamızda görebileceğiniz yaklaşık 20 sertifikayı 2015 yılı itibariyle kullanıcılarına sunabilmektedir. Luxsol profesyonel perde sistemleri ürünlerimizi seçerek, uzun ömürlü stor perdeler veya karartma perdeleri bir yıl içinde para vererek değiştirmek zorunda kalmaz, 5 yılllık garanti süresi sonunda dilerseniz sadece kumaş değişimi yaptırabilirsiniz.  Aynı zamanda, Luxsol markamız ile ürettiğimiz tüm stor perde sistemleri muadil piyasa ürünlerine oranla kabul edilebilir fiyatlarda sunulmakta ve bu özelliği ile kaliteye önem veren müşterilerimizin dikkatine değer sistemlerdir.
  • İşlevsellik ve Stil.  Stor Perdelerde işlevsellik, kalite ve profesyonel kumaş kullanımı elbette çok önemli. Evinizdeki pencere uygulamaları için yapacağınız gibi, ofislerinizde de perdelerden ne gibi ihtiyaçlarınız olduğunu ve nasıl görünmelerini istediğinizi düşünmeniz de gerek. Perdeleriniz istediğiniz görünüme sahip mi? Tercih ettiğiniz renkte mi? Müşterileriniz veya çalışanlarınız için çok önemli olabilecek konforu,  gizliliği ve şıklığı sunuyor mu?  İç mekan tasarımızınıza uyumlu oluyor mu? Bu sorular basit gibi görünse de, bir mekanda oluşturulmak istenen etkinin aslında son ve en önemli parçalarını oluşturuyor.


İyi bir stor perde sistemi size enerji tasarrufu ve kaliteyi sağlayabilir. Ama kötü renk seçimi ve perdelerin ortamla uyumu sağlanamıyorsa ,müşterileriniz üzerinde gerekli etkiyi bırakamaz, çalışanlarınızın motivasyonunu bile düşürebilirsiniz.

Saygın bir ofiste pembe renk stor perde kumaşı kullanımı düşünülemez. Bir ilkokulun ya da hastanenin sınıflarında ise siyah tonlarda stor perdeler.  İç mimarlarımızın yoğunlukla dikkat ettiği bu hususlarda ortak bir akıl, deneyim ve çalışmaya ihtiyaç bulunmaktadır. Günpay Stor Perde Sistemleri olarak ister büyük, ister küçük her projede bu gibi ince ayrıntıları mutlaka sorguluyor ve optimum düzeyde müşterilerimize çözümler sunuyoruz.  Yaklaşık 100.000 m2 lik hazır stor perde kumaş stoğumuz ve oldukça geniş renk seçimi olanaklarımızın bulunduğunu da siz değerli müşterilerimize hatırlatmak ve “ışığın gölgeyle buluştuğu her yerde” olduğumuzu belirtmek isteriz! 


Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Bunlarda İlginizi Çekebilir!


Vertisol Kumaşlarını Neden Tercih Etmelisiniz?

Vertisol Kumaşlarını Neden Tercih Etmelisiniz?

Projelerinizde neden Vertisol marka perde kumaşı olsun ki? diyorsanız yazımız size sanırız yardımcı olacaktır. Öncelikle Vertisol kumaşları iplik üretiminden kumaş rulosu sevkine kadar bütün üretim sürecinde kapsamlı bir kalite kontrolünden geçer...

Günpay Perde Sistemleri Almanya Stuttgart'da Düzenlenen 2015 R+T Fuarında

Günpay Perde Sistemleri Almanya Stuttgart'da Düzenlenen 2015 R+T Fuarında

Almanya Stuttgart'da düzenlenen R+T fuarında Günpay Perde Sistemleri katılımda bulunarak perde ve perde sistemleri stantlarını ziyaret ettik.

Oturma Odanıza Dikey Perde mi Stor Perde mi? Dikey Perde Hakkında!

Oturma Odanıza Dikey Perde mi Stor Perde mi? Dikey Perde Hakkında!

Modern ve çağdaş kelimeleri genellikle birbirlerinin yerine kullanılırken, birçok tasarım uzmanı bu iki tarzı birbirinden ayırır. Çağdaş; moda, trend, şimdi demek. Öte yandan modern; formun yerine işlevselliği koyan ve karmaşa olmaksızın temiz bir...