• Luxsol Dış Cephe (Brisoley) Perde
  • Luxsol Dış Cephe (Brisoley) Perde

Luxsol Dış Cephe (Brisoley) Perde

Dış Cephe Sistemi

Güneşten gelen ultraviyole ışınlarını uygulanan alan içerisine girmeden dışarıda keser, aynı zamanda gölgelik olarak kullanılır. Stor mantığında çalışan perde modelidir. kullanılan özel kumaşlar sayesinde yalıtıma katkı sağlamaktadır. motorlu olarak uygulanması daha doğrudur, aynı zamanda sensörlerle desteklenebilmektedir. Sistem kenarlarda çelik halatlarla kılavuzlanmış ve dış ortamda çalışırkenzarar görmesi engellenmiştir.

Brisoley Sistem

Brisoley dış Jaluzi) panjur ve dış stordan ayıran en önemli özelliklerden biri, yarı yada tam açılır olmasıdır. istenilen yerde durduğundan, dışarısı kısmen görünür konuma gelebilir. bu mekanın dışarıdan görünmemesini sağlar. Brisoley (dış Jaluzi) yarı açık konumdayken, yarı açık gözlerle dışarıyı seyretme gibi bir duygu verir.

Kol (Plastik Kaplamalı Demir Çubuk) ile açma kapama ve toplama yapılabilir. Motor ve uzaktan kumanda eklenebilir. Brisoley (dış jaluzi) bulunduğu binaya, yapıya dekorati bir görünüm kazandırır. Ral renk numaralarına göre boyanabilir. Işık durumuna ve açısına göre ayarlanabilir. Rüzgar durumuna göre ayar yapabilme özelliği vardır. Rüzgar, ışık ve diğer dış etkenler daha binanın dışında iken engellenir.

Brisoley (dış Jaluzi) üç ana teknik parça grubundan oluşur.

  • Tanbur: Mekanizma grubunun toplandığı düzenek.
  • Palet sistemi: Şeritlerin ip merdivenin (Lederbraid), çekici şerit, yan profillerin Brisoley (Dış Jaluzi)yi oluşturan, en önemli öğelerdir.
  • Çevirme sistemi: Çevirme kolu.

Mekanizma

Mannuerl Dış Jaluzi (Brisoley)

Motorlu Dış Jaluzi (Brisoley) 

Uzaktan Kumandalı Dış Jaluzi (Brisoley)